Zbavte se bolestí zad a zvyšte tak svůj pracovní výkon

Velká většina lidí, kteří pracují v kanceláři, či mají jakýkoliv jiný druh sedavého zaměstnání, mají velké problémy s bolestmi zad. Ačkoliv by se takové několika hodinové sezení mohlo zdát jako nenáročné, jistě tomu tak není. Naopak, je to pro naše tělo velmi náročné, neboť ho na to evoluce nepřipravila. Technologie jsou rychle dopředu a v posledních 50 letech spoustu práce nahradili stroje a lidem tak ubylo fyzických prací a přibylo sedavého zaměstnání. Než se však tělo přizpůsobí něčemu novému, je k tomu zapotřebí let stovky. Proto se vracíte z práce celí rozlámaní a bolí vás záda, krční páteř, či paže. Tyto problémy mohou dokonce vyústit v tenisový loket, či vyhřeznutí plotének. Jestliže chcete těmto bolestem předcházet, nebo se jich dokonce zbavit. Potom byste se měli zamyslet nad výběrem té správné židle. Skvělou variantou jsou jistě kancelářské židle zdravotní.

Aktivní sed – seďte a posilujete zároveň

Přemýšlíte, co je na kancelářské židli zdravotní jiné, než na té klasické? Největší rozdíl je v sedáku. Ten je totiž tvořen buď jako nestabilní plošina, nebo jako polovina míče (takzvaný Half Ball). Obě tyto varianty mají za následek jedno – nutí nás udržovat rovnováhu. A k čemu je to dobré? Dochází tak k:

  • Posilování svalů pánevního dna, břicha, zad a bránice
  • Držení vzpřímeného sedu
  • Úlevě od bolesti

 

Jestliže vás trápí bolesti zad, potom je uvažovat o pořízení kancelářské židle zdravotní na místě. Napadlo vás někdy, že kvůli bolestem dochází také ke snížení vaší pracovní výkonnosti? Je totiž velmi těžké plně se soustředit na práci, pokud vás rozptyluje bolest. Proto by vy vaší kanceláři neměla být jen ledajaká židle, ale rozhodně židle kancelářská. Ještě v lepším případě právě kancelářská židle zdravotní. Proto udělejte něco pro své zdraví a investujte do ní.