Účinky pivních koupelí

Jste milovníky chmelového moku? Máte rádi zlatavý nápoj s bílou čepicí? Pokud ano, bude se vám jistě zamlouvat i pivní lázeň, která vám dopřeje rochnění se v pivním extraktu s čepováním si piva přímo z koupelnové kádě. Oblíbenost pivních koupelí roste každým rokem a čím dál více zařízení tuto proceduru nabízí. Vyzkoušejte i vy pivní lázeň s partnerem či každý sám v perličkové koupeli a dopřejte si relaxaci a pohodu. Tipy na místa, kde zažít pivní lázeň se slevou najdete na NewGo.cz, portál zabývající se slevami pobytů a zážitků po České a Slovenské republice. Nenechte si ujít aktuální slevy na wellness pobyty a prožijte dovolenou plnou skvělých zážitků!

Účinky pivních lázní

Pivní koupel má teplotu od 34 do 37 °C. Taková teplota zvyšuje činnost srdce, která aktivuje krevní oběh v celém těle. Pivní lázeň tak příznivě působí na cévní soustavu celého organismu. Prohřívání těla působí rovněž na uvolnění svalů, příznivě působí na prohřátí kloubů a dalších částí těla. Teplá lázeň blahodárně působí na pokožku. Díky teplotě vody se rozšiřují kožní póry, z nichž se odplavují škodlivé látky. To vede k čištění organismu. Pivní koupel, stejně jako další koupele působí na tělo relaxačně.

Pivo jako samotné příznivě působí proti ekzémům, akné či celulitidě, což je způsobeno přírodním oxidem uhličitým a pivovarskými kvasnicemi. Pivo dodává pokožce řadu vitamínů, proteinů a sacharidů. Celkově pivo působí na zvláčnění a vyživování pokožky. To ovlivňuje regeneraci a zklidnění kožních problémů.

Konzumace piva

Součástí pivní lázní bývá obvykle samotná konzumace zlatavého nápoje. O prospěšnosti pití piva se vedou vášnivé diskuze. Lékaři se shodli na skutečnosti, že pokud denní dávka nepřevýší 1 až 2 piva, tak se jedná o zdravotně pozitivní nápoj. Pivo prokazatelně působí na trávicí ústrojí lidského organismu. Lahodný mok obsahuje 30 minerálů a stopových prvků. V chmelovém nápoji je vysoké zastoupení zinku, železa, fluoru, mědi, hořčíku fosforu a draslíku. Pivo obsahuje polyfenoly a flavonoidy, které mají antioxidační účinek, který chrání před cévními chorobami a nádorovými onemocněními.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.