Turistika v Beskydech

Pokud se chystáte na východ České republiky, jistě stojí za zastávku beskydské pohoří, které patří k silně zalesněné oblasti. Součástí Beskyd jsou Těšínské Beskydy, Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy a Javorníky. Pokud patříte mezi nadšence turistiky, kteří se ukájejí výhledy do dalekých krajin nebo naopak vás na duši hladí pohledy do výšek z malebných údolí, vydejte se na turistiku v Beskydech.

Mezi turistické cíle Beskyd patří oblíbené naučné stezky. Jedinečnou naučnou stezkou v Těšínských Beskydech je stezka lemující partie pralesa Mionší, který vychází z Dolní Lomné. Další vyhledávané zajímavostí Beskyd jsou Čertův mlýn, Pálkovické hůrky nebo stezka po stopách boha Radegasta. Nejvyšší vrcholem Beskyd je Lysá hora (1324 m.n.m.). Mezi další zajímavé, turisty vyhledávané, vrcholy Beskyd, patří Smrk nebo Kněhyně. Vzhledem k zpřístupnění pěším turistům bylo v Beskydech vybudováno mnoho rekreačních objektů a zařízení. Aktuální pobyty se slevou v Beskydech jsou k dispozici na www.newgo.cz, kde se procentuální slevy šplhají až k 60 % z původní ceny.

Zajímavosti z Beskyd

V Beskydech se nachází nejstarší lanovka na světě , její vznik se datuje v roce 1939. Pozornost si zaslouží jezírko – Mořské oko v Horních Domaslavicích, jedná se o zatopený lom. Jezírko je součástí naučné stezky. K dalšímu oblíbenému místu patří evangelický kostel z 30. let tohoto století, který je celý ze dřeva. Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm. Vyhledávaným cílem turistů je Hospoda u Veličků, která se nachází na trase mezi Malenovicemi a Lysou horou. Přísloví praví, že „kdo nebyl u Veličků, jako by nenavštívil Lysou“. Hospoda funguje od roku 1824 dodnes. Na Bučacím potoce v obci Ostravice se nachází Bučací vodopády. V oblasti Beskyd se jedná o nejznámější a největší kaskádovité vodopády. Zajímavostí jsou na okraji města Havířova Meandry Lučiny, které tvoří přírodní úkazy.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.