Maledivy

Maledivy jsou nejmenším asijským státem i co se rozlohy týče. Hlavním městem je Malé. Leží na stejnojmenném ostrově a žije v něm okolo 100 000 obyvatel. Oficiálním jazykem Malediv je divehi , ale na všech školách se vyučuje angličtina, takže se bez problémů domluvíte.

Maledivy byly nezávislým státem téměř po celou dobu své historie. V roce 1887 se staly britským protektorátem a zůstaly jím až do roku 1965, kdy získaly nezávislost. Roku 1968 se Maledivy staly republikou. Nejdůležitějším představitelem Malediv je prezident Mohammed Waheed Hassan. Politické strany zde nenajdete, protože na Maledivách je politická činnost zakázána.

Maledivské resorty nabízí možnosti vypůjčení si kompletního sportovního vybavení. Vodní sporty jsou zde totiž velmi oblíbené. Resorty vyšší kategorie a luxusní vilové komplexy dokonce nabízejí turistům tenisové a squashové kurty, posilovnu, saunu, kosmetické studio či wellnes programy.

Na návštěvy Malediv lákají, kromě nádherných pláží, také vraky lodí, kde se ukrývají různé druhy živočichů a dále pak možnost podívat se na neobydlené ostrovy plné exotických rostlin.

Další informace a zajímavosti o Maledivách hledejte na webu maledivy-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.