Křížem krážem Španělskem

Je velká skoro jako Portugalsko, je největší Španělskou oblastí, a tedy se nemusíte bát, že byste se na dovolené v Andalusii nudili. Rozkládá se od Středozemního moře až k pobřežím Atlantského oceánu, takže míst ke koupání, potápění a vodním radovánkám bude dosti. Navíc je její příroda tak rozmanitá a překrásná, například údolí řeky Guadalquivir, že vám dvě oči stačit nebudou. Ani čtyři by nestačily! A to jsem ještě nezmínila pohoří Sierra Morena nebo Sierra Nevada, které poslouží všem milovníkům aktivnější dovolené. Sem tam, když teploty klesnou a na koupání to není- takových dnů je sice málo, ale najdou se- se můžete vypravit do hor na túru a vidět dosud neviděné.

Sevilla

Pro všechny, co umí ocenit krásu starých měst, mám v rukávu třeba Sevillu, moderní, rušné, veselé, živé, hlavní město Andalusie. Právě zde dovážely lodě v 16. a 17. století z nového světa nemalé náklady zlata, drahých kamenů a koření, a tak město rychle bohatlo a rozvíjelo se jak do šířky, tak do krásy. Jedním z hlavních symbolů města je sice mladičké, ale za to překrásné Španělské království. Procházet se v jeho prostorách je jako procházet se galerií. Hotový umělecký zážitek. Dalším skvostem, i když ne tak ušlechtilým, je v Seviji i jedna z největších španělským býčích arén. Zrovna Andalusie je totiž býčími zápasy proslulá a Corrida přiláká ročně tisíce turistů.

Córdoba a Costa del Sol

Nebo navštivte Córdobu, hlavní město stejnojmenné provincie, rozkládající se na březích Guadalqiviry. Či turisticky stejně zajímavou Granadu, které se rozmanitostí nevyrovná jen tak nějaké město. Rozkládá se od vrcholků Sierry Nevady až po teplé pláže Costa del Sol. Staré město je bludištěm úzkých uliček a dominuje mu překrásná katedrála, ale hned za rohem turistu políbí zcela odlišná kultura.

Již dříve zmiňované Costa del Sol- Slunečné pobřeží, se rozprostírá po celém andaluském pobřeží Středozemního moře. Hlavní předností zdejší krajiny je klid. Rybářské vísky střeží skály, malým městům dominují bílé kostelíky, malé hotýlky a restaurace. Atmosféra tohoto místa láká již léta filmaře z celého světa. Celý sever Andalusie je na koupání jako stvořený. Ať Středozemní moře nebo Atlantický oceán, všude jsou vody teplé a pláže přívětivé. Ach ano, dovolená ve Španělsku se rovná dovolené v Andalusii.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.