Kouzlo Mariánských lázní

Lázně a krása lázeňských měst. Mezi perličky našich lázní jsou považovány Mariánské lázně. Co je na nich tak kouzelného? A za čím se jet do těchto míst podívat? Lázně jsou plny parků, kouzelných kolonád, káváren a velkolepcýh romantických hotelů. Místní atmosféra láká ročně tisíce návštěvníků a patří mezi ně dnes i v historii velice známé a slavné osobnosti. Pokud se chceme i my na toto místo podívat, můžeme využít slevy na lázeňské pobyty, čímž navíc ušetříme finance.

Vydejte se na toulky městem

Město je známé nejen lázněmi, ale také bohatou kulturou, sportem a historií. Mezi oblíbené kulturní akce spadá například v divadle odehrávaný Západočeský orchestr, za sportem zde cestují také díky osmnáctijamkovému golfovému hřišti, cyklistice, turistice, čím dál tím víc známějnějšímu Nordic Walking a mnoho dalšímu. V zimním období jsou zde upravovány sjezdovky všech možných druhů obtížnosti.

Město je plné romantiky. Pokud cestujete s dětmi, je možné navštívit také lanové centrum, které má dráhu dlouhou až 85 metrů. Dráha je přizpůsobena pro dospělé i ty nejmenší děti od 3 let. Nedaleko je velký jezdecký areál, kde je možné zařídit si projížďku na koních. V historii bylo město navštěvováno například Emou Destinovou, T. G. Masarykem, Antonínem Dvořákem, Fryderykem Chopinem, Janem Nerudou, Franzem Kafkou a mnoha dalšími.

Lázeňské procedury

Jezdí zde pacienti pro zotavení po operaci, na rehabilitace, léčit zdravotní problémy, nebo čistě jen kvůli relaxaci a wellness. Na relativně malém území vyvěrají desítky pramenů, které mají různá chemická složení. Ze zdravotních důvodů se zde léčí například dýchací ústrojí, ledviny a močové ústrojí, onkologie a gynekologie. Bohatý výběr procedur je chválihodný. Mnoho druhů masáží, peelingů, zábalů, cvičení, lázní a využití sauny. Léčebné účinky jsou známy již staletí a pobyt je vhodný i pro odpočinek po dnech strávených v práci plné stresu. Výhodou je také to, že slevy na lázeňské pobyty jsou vhodné pro přátelé i rodinu k jakékoli příležitosti.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.