Dovolená v kempu aneb všude dobře, doma nejlépe

Přejete si strávit dovolenou v přírodě a nechcete nikam dalece cestovat? Tak vzhůru do kempu. Počet lidí vyrážejících do českých kempů se každoročně blíží jednomu miliónu a kempování v České republice není rozhodně na ústupu. Co hraje hlavní roli při vašem rozhodování o dovolené? Pro většinu Čechů to jsou peníze, které jsou schopni na dovolenou vyčlenit. Zřejmě proto vyráží čeští turisté do tuzemských kempů, kde je týdenní pobyt ve srovnání se zájezdem u moře vychází o poznání levněji. Když k tomu navíc připočtete slevy na ubytování v kempu, které nabízí slevové portály, vaše dovolená bude ještě výhodnější.

Rok od roku kvalitnější služby

Zahoďte za hlavu všechny vaše mylné představy o špinavých kempech a mytí se ve studené vodě. Kempy mění svou podobu a kvalita služeb rok od roku narůstá. Areály kempů jsou čisté, poskytují kvalitní ubytování a k dispozici jsou nově zrekonstruovaná sociální zařízení i veřejné kuchyňky. Součástí každého kempu nebo jeho blízkého okolí je vodní plocha vhodná ke koupání. Může se například jednat o zatopený pískový lom, rybník, vodní nádrž nebo koupaliště.

Kempování na Lipně s nádechem adrenalinu

Vodní nádrž Lipno není jenom největší vodní plochou v České republice, ale jedná se taky o jedno z nejkrásnějších míst vhodných ke kempování. Turisté si mohou vybrat mezi více než patnácti kempy nacházejících se na břehu jezera. Tato oblast patří díky čisté vodě, nedotčené přírodě a kulturnímu i sportovnímu vyžití mezi tradiční cíle českých turistů.

Pro vyznavače aktivní dovolené je okolí Lipna rájem na Zemi. Celá chráněná krajinná oblast Šumavy je protkána množstvím cyklostezek, kde si na své přijdou rekreační i vrcholoví sportovci. Kolem jezera vede okruh dlouhý 21 kilometrů vhodný rovněž pro in-line bruslaře. Po hladině Lipna můžete plavit na vypůjčených loďkách a zpříjemnit si tak svůj pobyt u vody. Za vyzkoušení stojí i windsurfing společně s jachtingem. Krásu Šumavy pak můžete obdivovat z korun stromů, po kterých vede úžasná stezka zakončená vyhlídkovou věží. Adrenalin a Šumava prostě patří k sobě.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.