Do Benátek na karneval

Benátky, romantické město plné kanálů a historických památek, láká všechny především svým šarmem. Leží na severním pobřeží Jaderského moře a má přes 360 000 obyvatel. Rozkládá se na 118 ostrovech, které jsou propojeny až 400 mosty. Celé město můžete projít pomalou chůzí za 3 hodiny, takže se nemusíte obávat, že byste někde zabloudili.

Benátky zaznamenávají citelný nárůst zájmu o poznávací zájezdy na přelomu února a března. Proč? V této době se tu velké oblibě těší proslulý benátský karneval, který se koná každoročně a svým bohatým programem nalákal již zástupy turistů z celého světa.

Letošní karneval je už minulostí (konal se ve dnech 26.1. – 12.2. 2013) a tak pokud chcete tuto velkolepou oslavu vidět, musíte si vyšetřit pár dní dovolené a zamluvit si dovolenou na příští rok v termínu 22.2. – 4.3. 2014. Výhodou pak je, že si spojíte poznávací zájezd do Benátek s tak významnou kulturní událostí.

Celý hlahol začíná již v ranních hodinách, kdy vás ráno z postele vytáhnou zvuky zvonů. Již to vás donutí, abyste zamířili na náměstí Svatého Marka, kde se celá nádhera odehrává. Náměstí je plné postav oděných v renesančních a barokních šatech a na obličeji mají masku, kterou si co chvilku prohlížejí v malém zrcátku, které drží v ruce. Všechny masky jsou unikátní.

Tím nejznámějším převlekem, o kterém jste už jistě slyšeli, je volto, nebo též larva. Jde o bílou masku, která vyhlíží spíše přísným pohledem. Vzhledem k trestným činnostem, které se pod skrytím této masky prováděli, bylo zakázáno jejich nošení jindy než o karnevalu.

Karneval pochází z latiny a znamená rozloučení s masem. To má souvislost s půstem, který lidé drží o popeleční středě. Ve středověku byla výroba masek jednou z nejvíce prosperujících řemeslných činností. Masky byly vyráběny z kůže, papíru nebo porcelánu a i dnes si jako suvenýr můžete odvézt nějakou masku na památku.

Ucelenou nabídku poznávacích zájezdů najdete na www.e-cesty.cz.

 Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.