ST Energy – nový dodavatel zelené elektřiny na našem trhu

Deregulace trhu s energiemi, přinesla nejen možnost volby, ale i komplikace. Po uvolnění trhu se v honbě za klienty našlo i několik firem, které pro podpis, často nevýhodné smlouvy, udělaly cokoli, včetně nátlakového chování. Takto uzavřené smlouvy si lidé většinou ani nemohli přečíst a poté, když zjistili, že platí mnohem více a zavázali se na několik let, nemohli ani smlouvu vypovědět. Tomu je ale již konec.

Nejen díky mediálnímu zájmu, který zmíněné nepoctivce identifikoval, ale i díky vyšší informovanosti obyvatel, již nikdo nepodepíše smlouvu s mikroskopickým písmem. Natož mezi dveřmi, od pouličního externisty, kterého za týden potkáte na náměstí nabízet telefonní služby jednoho z operátorů. Pro snadnější změnu dodavatele energií toho poctivé společnosti a státní instituce udělaly již mnoho. A patří jim za to dík. Přesto lze jít ještě dál a vše ještě více usnadnit a zjednodušit.

Ukázkovým příkladem je společnost ST Energy. Tak jako řada jiných společností nabízí elektrickou energii a zemní plyn. Na internetových stránkách se dozvíte všechny potřebné informace a na kalkulátorech si snadno spočítáte úsporu. Můžete si také stáhnout příslušné ceníky energií, anebo získat informace o tarifech elektřiny pro domácnosti a podnikatele. Stejně jako ostatní. Nic výjimečného. Vše je ale standardní jen do té doby, než se pozorněji zadíváte. Ano, smlouvy i veškeré ceníky jsou dostupné ke stažení. Pro výpočet ceny nemusíte, tak jako jinde, zadávat své osobní údaje. A navíc společnost nabízí takzvanou zelenou elektřinu. Tedy elektrickou energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů díky vlastním elektrárnám.

Díky tomu, že dodává elektřinu i z vlastních, převážně fotovoltaických elektráren, může nabídnout velmi zajímavé ceny a nadstandardní servis. Z produktů, které nabízejí, vyčnívá nad desítkami ostatních, podobně zaměřených společností, hlavně tím, že dodávají takzvanou zelenou elektřinu, tedy elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů.

Samozřejmostí je profesionální poradenský servis při změně dodavatele elektřiny, ale i zemního plynu, který také nabízí. Z oblasti elektrické energie stojí za zmínku tarif, který je výhodný především pro všechny z nás, kterým stačí zasílat faktury v elektronické podobě a ne v klasické papírové. Díky této malé drobnosti ušetříte navíc ročně 360 Kč. V nabídce je dále velmi zajímavý tarif „Solidarita“, určený pro zdravotně a tělesně postižené a důchodce, kteří díky tomuto tarifu ušetří 480 Kč ročně. Pro ty, kteří by chtěli jít v úsporách ještě dál a uspořit mnohem víc, je připraven speciální cenový balíček pro elektřinu a plyn.

Pro změnu stačí málo. Navštívit internetové stránky www.energie-plyn.cz. Zde se dozvíte veškeré potřebné informace, on-line si vypočítáte výši úspor elektřiny a plynu a rovnou můžete vyplnit, anebo si vytisknout smlouvu o změně dodavatele. Je to opravdu snadné. A kdybyste si přeci jen nevěděli rady, je pro Vás připravena infolinka 734 445 010, na které vám velmi rádi a ochotně poradí.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.