Výkup katalyzátorů je eko

Katalyzátory mají v těle keramický blok. Vložka obsahuje ušlechtilé kovy jako platina, palladium, a rhodium. S ohledem na povahu kovů jsou katalyzátory rozděleny do dvou hlavních kategorií: obsahující platinu (cennější) nebo palladium (méně hodnotné). Smíšené palladium-platinové katalyzátory se používají méně často. Rhodium je obecně zahrnuto ve většině katalyzátorů.

Naše firma provádí výkup katalyzátorů. Vykupujeme autokatalyzátory s keramickým nosičem, kompletní i poškozené, ale i samotný keramický monolit. Dále vykupujeme i filtry pevných částic. Ceny jednotlivých katalyzátorů jsou aktualizovány v závislosti na cenách vzácných vzácných kovů na světových burzách.

Bohužel hodnotu použitého katalyzátoru není možné dopředu určit, protože kovy jsou rozloženy velmi nerovnoměrně. Teprve po dokončení broušení se může stanovit reálná hodnota katalyzátoru.

Katalyzátor snižuje množství škodlivin ve výfukových plynech tím, že usnadňuje chemické reakce látek v nich obsažených. Donedávna se katalyzátor používal pouze u zážehových motorů, ovšem s nástupem platnosti nových emisních norem našel uplatnění i u vznětových motorů. Autokatalyzátor obsahuje vrstvičky drahých kovů (např. paladia a rhodia) nanesené na mřížce katalyzátoru, které vyvolávají reakce produktů nedokonalého hoření a jejich rozklad. Kontaktujte nás pro více informací.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.